Etykiety dla mleczarni

Etykiety informacyjne

Służą do zadruku w drukarkach termicznych lub termotransferowych m.in.

  • etykiety na sery,
  • jogurty,
  • mleko

Etykiety do zadruku - informacyjne

Etykiety informacyjne powinny cechować się nie tylko trwałością materiału i jego odpornością na warunki przechowywania. Powinny także zachować atrakcyjność wizualną. Etykieta informacyjna jest też ozdobą produktu, elementem ujednolicającym linię oraz budującym rozpoznawalność marki.

Zachowując pełną funkcjonalność etykiety, można w niej zastosować rozmaite uszlachetnienia, a także różne rodzaje lakieru – matowe i błyszczące.


Etykiety ozdobne do przyklejania na opakowaniach

  • na butelkach z mlekiem, kefirem, jogurtem
  • bezpośrednio na osłonkach z serem żółtym
  • na pudełkach z serkami, jogurtami

Etykiety do stosowania na opakowaniach

Etykiety ozobne w postaci opasek

Opaski (banderole) stosowane są głównie w wypadku wyrobów o charakterze tradycyjnym.

Etykiety ozdobne pełnią kluczową rolę, jeżeli chodzi o odbiór produktu przez potencjalnego klienta. Swoim wyglądem powinny sugerować, z jakimi rodzajami produktów ma on do czynienia, zanim jeszcze zdąży przeczytać ich nazwy.
Każda etykieta, zarówno swoim kształtem, rozmiarem, jak i wyglądem samego projektu, jest dopasowana do konkretnego produktu.
Aby zwiększyć atrakcyjność etykiety stosuje się rozmaite uszlachetnienia: złocenia, srebrzenia, metalizujące farby, lakiery matowe, błyszczące i puchnące. Można również wykorzystać szeroka gamę różnych podkładów: papier zwykły, kredowy, srebrny, złoty, folia.


Opakowania kartonowe, obwoluty

Opakowania oraz obwoluty są stosowane głównie na:

  • opakowania zbiorcze serków,
  • jogurtów
  • na sery w postaci tzw. "wsuwek"

Podobnie jak w wypadku etykiet ozdobnych, ich kluczową rolą jest zwiększanie atrakcyjności produktu. Poza tym chronią one delikatne wyroby, takie jak ser biały przed uszkodzeniami mechanicznymi np. w transporcie i dodają im stabilności oraz utzymują razem produkty sprzedawane w zestawach.
Sztywność kartonu, z jakiego wykonane jest pudełko, a także jego wymiary są dobrane do potrzeb produktu. Na opakowaniach stosowane są uszlachetnienia podobne jak w wypadku etykiet ozdobnych.

 

Specyficzne warunki produkcji i przechowywania oraz charakter produktów, czyni etykiety z tej branży wyjątkowy wymagającymi. W większości przypadków konieczny jest klej, zachowujący swoje właściwości w warunkach chłodniczych, a sama etykieta musi być odporna na wilgoć, a także kontakt z tłustymi substancjami.

Zapytaj nas o ofertę na etykiety
dla mleczarni