Etykiety dla przetwórni owoców i warzyw

Etykiety informacyjne

Stosowane do zadruku w drukarkach termicznych lub termotransferowych m.in.

  • etykiety na sałatki,
  • surówki
  • wyroby o krótkim termine wartości

Etykiety do zadruku - informacyjne

Etykiety informacyjne powinny cechować się nie tylko trwałością materiału i jego odpornością na warunki przechowywania. Powinny także zachować atrakcyjność wizualną. Etykieta informacyjna jest też ozdobą produktu, elementem ujednolicającym linię oraz budującym rozpoznawalność marki.
Zachowując pełną funkcjonalność etykiety, można w niej zastosować rozmaite uszlachetnienia, a także różne rodzaje lakieru – matowe i błyszczące.

Etykiety ozdobne do przyklejania na opakowaniach 

  • na słoiki z sałatkami, surówkami, dżemami i innymi wyrobami
  • na butelki z sokami, przecierami
  • na folię i na pudełka zbiorcze do pakowania świeżych warzyw i owoców

Etykiety ozdobne pełnią kluczową rolę, jeżeli chodzi o odbiór produktu przez potencjalnego klienta. Swoim wyglądem powinny sugerować, z jakimi rodzajami produktów ma on do czynienia, zanim jeszcze zdąży przeczytać ich nazwy.
Każda etykieta, zarówno swoim kształtem, rozmiarem, jak i wyglądem samego projektu, jest dopasowana do konkretnego produktu.
Aby zwiększyć atrakcyjność etykiety stosuje się rozmaite uszlachetnienia: złocenia, srebrzenia, metalizujące farby, lakiery matowe, błyszczące i puchnące. Można również wykorzystać szeroka gamę różnych podkładów: papier zwykły, kredowy, srebrny, złoty, folia.

Etykiety ozdobne

Opakowania kartonowe, obwoluty

Do opakowań zbiorczych oraz jako "wsuwki" na opakowania z sałatkami, surówkami etc.


Podobnie jak w wypadku etykiet ozdobnych, ich kluczową rolą jest zwiększanie atrakcyjności produktu. Poza tym chronią one delikatne wyroby, przed uszkodzeniami mechanicznymi np. w transporcie i dodają im stabilności.
Sztywność kartonu, z jakiego wykonane jest pudełko, a także jego wymiary są dobrane do potrzeb produktu. Na opakowaniach stosowane są uszlachetnienia podobne jak w wypadku etykiet ozdobnych.

Zapytaj nas o ofertę na etykiety
dla przetwórni owoców i warzyw